KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13803266

nr 1380 3266

Folke Karlsson

(1907-1984), Sverige

Blandteknik, Signerad, stadsmotiv. Motivet: 32x23cm, yttermått inklusive ram: 51x44cm

Folke Karlsson, svensk målare och tecknare född 1907, död 1984.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 22 februari 2021
kl 19:02:30

20/2 19:45:55 1      Vinnande bud

Folke Karlsson

Läs mer om Folke Karlsson